Handbaliştii de la AHC Dunărea Călărași se reunesc astăzi, la ora 18:00, sub comanda lui Serghei Bebeshko

Handbaliştii de la AHC Dunărea Călărași se reunesc astăzi, la ora 18:00, la Sala Polivalentă, după vacanţa de iarnă.

De la reunire lipsesc internaționalii Viorel Fotache, Gabriel Bujor si Gabriel Dumitriu, prezenți la echipa națională pentru turneul din Slovacia.

Gruparea călărășeana nu a făcut niciun transfer în pauza de iarnă.

Echipa noastră se va pregăti la Călărași, unde va beneficia de aportul renumitului preparator Dragoș Luscan.

Pana acum au fost stabilite și doua meciuri de pregătire, unul la Bacău, cu echipa locala CSM, in 22 ianuarie și altul la Călărași, in 24 ianuarie, când jucam in compania echipei CSM Bucuresti.

Antrenorul nostru, Serghei Bebeshko, a realizat cu băieții noștri cea mai importantă clasare in prima ligă din istoria echipei noastre, locul 3, cu 27 de puncte, la finalul turului sezonului 2018-2019.
La finalul turului ocupăm locul 3, la egalitate de puncte si diferența de golaveraj cu ocupanta locului 2, HC Dobrogea Sud Constanta, echipa ce ne vizitează in 2 februarie, in primul meci oficial acasă din 2019.


AHC Dunărea Călărași se va pregăti numai la Calarasi până la primul meci oficial, programat in 30 ianuarie, la Baia Mare, contra lui CS Minaur, în etapa a 15-a a Ligii Naţionale, meci televizat de TVR HD, de la ora 17;30.

© AHC DUNAREA CALARASI. 2018 – TOATE DREPTURILE REZERVATE | Website administrat de www.cloud-center.ro

Lasă un răspuns