AHC Dunărea Călărași pierde primul meci din play-off-ul Ligii Zimbrilor

AHC Dunărea Călărași pierde primul meci din play-off-ul Ligii Zimbrilor, echipa noastră resimte în continuare lipsa a doi oameni de bază, golgheterul Dragoș Hanțaru și coordonatorul Mihai Bujor.

CSM București – AHC Dunărea Călărași 28-25 (14-12)

CSM București: Krupa, Maggaiz – Ramba 6, Bera 5, Teixeira 4, Vrazalic 3, Mănescu 3, A. Esteki 3, Rotaru 2, Georgievski 1, S. Esteki 1, Militaru, Șomlea, Pozzer. Antrenor: Paulo Pereira.

AHC Dunărea Călărași: Șelaru, Rusu – Vartic 5, Radojkovic 5, Soare 4, Dumitriu 3, Fotache 3, Gabi Bujor 2, Broască 1, Dospinescu 1, Pejovic 1, Munteanu, Gurkovsky. Antrenor: Sergei Bebeshko.

Calificată in semifinalele Challenge Cup, echipa lui Paulo Pereira a anunțat inainte de meciul cu Dunărea și primul transfer pentru noul sezon, cel al internaționalului Bogdan Criciotoiu.

Băieții noștri au condus cu 0-2 prin goluri lui Dospinescu si Soare, revenim la conducere in minutul 8, 2-3 prin Radojkovic, gazdele marchează patru goluri consecutive (6-3), in min 19 revenim prin Fotache la 9-8. La pauza tabela indica 14-12 pentru bucureșteni.
După pauza CSM-ul marcheaza trei goluri consecutive, diferență afișată de tabela și la finalul meciului.

Clasament GRUPA A:

1. HCD Constanta / 9 puncte
  2. CSM București / 7 puncte
  3. AHC Dunărea / 2 puncte
  4. Poli Timișoara / 0 puncte

Urmează etapa a doua, miercuri, 17 aprilie 2019, SCM Politehnica Timișoara – AHC Dunărea Călărași, meci netelevizat.

Miercuri, 24 aprilie 2019, băieții noștri revin in Sala Polivalenta, AHC Dunărea Călărași – AHC Dobrogea Sud Constanta, meci netelevizat.

© AHC DUNAREA CALARASI– TOATE DREPTURILE REZERVATE | Website administrat in colaborare cu www.cloud-center.ro