Să-i susținem pe băieți,joi ora 19 și duminică ora 19,ultimele meciuri acasă din Play-off

Să-i susținem pe băieți in Polivalentă, joi (2 mai 2019) ora 19.00 in fața CSM București (finalista din acest sezon a Challenge Cup) și duminică (5 mai 2019) ora 19.00 in fața Politehnicii Timișoara (câștigătoarea Cupei României din acest sezon și calificată deja in cupele europene), acestea fiind ultimele două meciuri acasă din Play-off, sezonul 2018-2019.

Băieții pregătiți de Paulo Pereira sunt calificati in finala Challenge Cup, acolo unde se vor duela cu portughezii de la Madeira Andebol SAD, ”tigrii” vor merge în Portugalia pentru meciul tur, care va avea loc în perioada 11-12 mai și vor juca cu trofeul pe masă la București, returul urmând să aibă loc o săptămână mai târziu (18-19 mai).

Pentru ultimele meciuri din acest sezon, Sergei Bebeshko nu se poate baza pe Mihai Bujor, accidentat.

Play-off, Liga Zimbrilor, runda 4, joi, 2 mai

Seria A

SCM Politehnica Timișoara – HC Dobrogea Sud Constanța (ora 16.00, arbitri Barbu / Manafu)

AHC Dunărea Călărași – CSM București

Ora 19.00, (netelevizat)

Arbitri: M.Draghici (VN) / V.Dragut (VN).
Observator: C.Milcu (MH)

Seria B

Steaua București – Potaissa Turda (ora 18.00, arbitri Șerbu / Vasilescu)

CSM Focșani – Dinamo București (ora 18.30, arbitri Pîrvu / Potîrniche)

Play-off, Liga Zimbrilor, runda 5, duminica, 5 mai

AHC Dunărea Călărași – SCM Politehnica Timișoara

Ora 19.00. (netelevizat)

Arbitrează: A.Constantin (B) / L.Gal (HR),
Observator: V.Ciucan (B)

Play-off, Liga Zimbrilor, runda 6, miercuri, 8 mai

HC Dobrogea Sud Constanta – AHC Dunărea Călărași

Ora 19.00 (netelevizat)


➡️  Sâmbăta, 4 mai 2019, vă aşteptăm cu drag la un nou antrenament al
Şcolii de Handbal AHC Dunarea Calarasi.

⚠️ De la ora 10:30 la ora 11:30 – grupa mică (7-9 ani).

⚠️ De la ora 11:30 la ora 12:30 – grupa mare (peste 10 ani).

Coordonatorii grupelor sunt Dospinescu Florin, George Șelaru, Dragoș Soare și Vlad Rusu.

Pavel Kurkovsky a primit o nouă convocare la naționala Ukrainei condusă de Sergei Bebeshko, pentru meciurile Ukraina – Danemarca (12 iunie, Kiev) și Muntenegru – Ukraina (16 iunie, Podgorica).

1 thought on “Să-i susținem pe băieți,joi ora 19 și duminică ora 19,ultimele meciuri acasă din Play-off

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *