Băieții lui Sergei Bebeshko și Eremia Pîrîianu obțin o nouă victorie in play-off,33-30 cu Poli Timișoara

Băieții lui Sergei Bebeshko si Eremia Pîrîianu au deschis scorul, dar oaspeții au revenit și în min 11 conduceau, 5-7. A urmat o perioadă cu cinci goluri consecutive ale galben-albaștrilor și în min 19 conduceam cu 10-7. Oaspeții revin la 2 goluri, 14-12, pe final de repriza revenim spectaculos și ducem avansul la 4 goluri, 16-12 scorul pauzei. La reluare, alb-violeții s-au apropiat la 16-15 și 17-16, dar băieții noștri declanșează „fiesta” in Sala Polivalenta și duc scorul la 22-16 la mijlocul reprizei a doua. Cu 10 minute înainte de final, Poli a încercat o nouă apropiere, la 27-23 și 28-24, pentru ca în ultimul minut de joc să vină la 3 goluri diferență, 33-30.

AHC Dunărea Călărași – SCM Poli Timișoara 33-30 (16-12)

Dunărea Călărași: Șelaru, Rusu, Fuică – G. Bujor 13 goluri, Dospinescu 8, Vartic 4, Hanțaru 3, Radojkovic 3, Dumitriu 1, Gurkovsky 1, Fotache, Soare, Broască, Munteanu, Pejovic. Antrenor: Sergei Bebeshko.

Poli Timișoara: Tcaciuc, Varo, Rusu – Marjanovic 9, Orbovic 6, Milosevic 5, Pribanic 4, Furak 3, Șania 2, Cîmpan 1, Păiuș, Irimescu, Fenici, Trif, Neamțu. Antrenor: Pero Milosevic.

Play-off, runda 5, Potaissa Turda – Dinamo 30-30, CSM Bucureşti – HCDS Constanţa 24-24 şi Steaua – CSM Focşani 25-25

Dinamo București – HC Dobrogea Sud Constanţa este finala din acest an în Liga Naţională de handbal masculin.

În Grupa B, Potaissa Turda va juca finala mica. În Grupa A, favorita pentru locul 2 este CSM București. CSMB (11 puncte) și Dunărea (8 puncte) vor evolua în deplasare la Timişoara (ora 16.00), respectiv Constanţa (ora 16.00). CSM București are nevoie de un egal pentru a termina pe locul 2.

Pentru că cel mai important meci este cel care urmează, miercuri, 8 mai 2019, hai și tu alături de noi in deplasare la meciul cu HC Dobrogea Sud Constanța.
Băieții au nevoie de noi! Înscrierile se fac telefonic la nr. 0733.772.755 ➡️ plecarea 🚍 miercuri la ora 13.30 din parcarea Hotel Călărași, meciul incepe la 16.00