joi. nov. 21st, 2019

Debut de foc pentru AHC Dunărea in noul sezon,Bacău,Steaua,Baia Mare,Turda și Dinamo!

Debut de foc pentru AHC Dunărea Calarasi in noul sezon, primele cinci etape încep cu deplasare la CSM Bacău, acasă cu Steaua, deplasare la Minaur Baia Mare, acasă cu Potaissa Turda și deplasare la Dinamo!

Miercuri după-amiază, la sediul FRH, s-a tras la sorți țintarul Ligii Zimbrilor, sezonul 2019-2020.

Astfel, băieții lui Sergei Bebeshko și Rică Pîrîianu au programate in turul campionatului meciurile:

et1/ CSM Bacău vs AHC Dunărea Călărași

et2/ AHC Dunărea Călărași vs CSA Steaua București

et3/ Minaur Baia Mare vs AHC Dunărea Călărași

et4/ AHC Dunărea Călărași vs AHC Potaissa Turda

et5/ Dinamo București vs AHC Dunărea Călărași

et6/ AHC Dunărea Călărași vs CSM Făgăraș

et7/ CSM Focșani vs AHC Dunărea Călărași

et8/ AHC Dunărea Călărași vs CSM Vaslui

et9/ CSM București vs AHC Dunărea Călărași

et10/ AHC Dunărea Călărași vs AHC Dobrogea Sud Constanța

et11/ SCM Politehnica Timișoara vs AHC Dunărea Călărași

et12/ HC Buzău vs AHC Dunărea Călărași

et13/ AHC Dunărea Călărași vs CSM Școlar Reșița

Returul sezonului 2019-2020:

et14/ AHC Dunărea Călărași vs CSM Bacău

et15/ CSA Steaua București vs AHC Dunărea Călărași

et16/ AHC Dunărea Călărași vs Minaur Baia Mare

et17/ AHC Potaissa Turda vs AHC Dunărea Călărași

et18/ AHC Dunărea Călărași vs Dinamo București

et19/ CSM Făgăraș vs AHC Dunărea Călărași

et20/ AHC Dunărea Călărași vs CSM Focșani

et21/ CSM Vaslui vs AHC Dunărea Călărași

et22/ AHC Dunărea Călărași vs CSM București

et23/ AHC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași

et24/ AHC Dunărea Călărași vs SCM Politehnica Timișoara

et25/ AHC Dunărea Călărași vs HC Buzău

et26/ CSM Școlar Reșița vs AHC Dunărea Călărași

FAZA a- I-a, PLAY-OFF

Grupa A: loc 1, loc 3, loc 5, loc 7.

Grupa B: loc 2, loc 4, loc 6, loc 8.

Faza I se joacă în sistemul „fiecare cu fiecare”, tur – retur.
Jocurile se vor desfășura după programul si ordinea stabilită conform tabelei Berger.

Faza a II-a, PLAY-OFF / Finalele:
Loc 1 SERIA A-Loc 1 SERIA B / FINALA MARE
Loc 2 SERIA A-Loc 2 SERIA B / FINALA MICA
Loc 3 SERIA A-Loc 3 SERIA B / LOCURILE 5,6
Loc 4 SERIA A-Loc 4 SERIA B / LOCURILE 7/8

Faza a II-a se joacă în sistemul “două victorii din trei jocuri”.
Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasată după tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasată, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasată.

În caz de egalitate după 60 min., se vor executa aruncări de la 7 metri.
Câștigătoare va fi echipa care obține doua victorii din trei jocuri.

Programul complet al Ligii Zimbrilor, sezonul 2019 / 2020:

Etapa 1:
CSM Școlar Reșița v HC Buzău
CSM Bacău v AHC Dunărea Călărași
CSA Steaua București v SCM Politehnica Timișoara
Minaur Baia Mare v AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Potaissa Turda v CSM București
Dinamo București v CSM Vaslui
CSM Făgăraș v CSM Focșani

Etapa 2:
HC Buzău v CSM Focșani
CSM Vaslui v CSM Făgăraș
CSM București v Dinamo București
AHC Dobrogea Sud Constanța v AHC Potaissa Turda
SCM Politehnica Timișoara v Minaur Baia Mare
AHC Dunărea Călărași v CSA Steaua București
CSM Școlar Reșița v CSM Bacău

Etapa 3:
CSM Bacău v HC Buzău
CSA Steaua București v CSM Școlar Reșița
Minaur Baia Mare v AHC Dunărea Călărași
AHC Potaissa Turda v SCM Politehnica Timișoara
Dinamo București v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș v CSM București
CSM Focșani v CSM Vaslui

Etapa 4:
HC Buzău v CSM Vaslui
CSM București v CSM Focșani
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Făgăraș
SCM Politehnica Timișoara v Dinamo București
AHC Dunărea Călărași v AHC Potaissa Turda
CSM Școlar Reșița v Minaur Baia Mare
CSM Bacău v CSA Steaua București

Etapa 5:
CSA Steaua București v HC Buzău
Minaur Baia Mare v CSM Bacău
AHC Potaissa Turda v CSM Școlar Reșița
Dinamo București v AHC Dunărea Călărași
CSM Făgăraș v SCM Politehnica Timișoara
CSM Focșani v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Vaslui v CSM București

Etapa 6:
HC Buzău v CSM București
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Vaslui
SCM Politehnica Timișoara v CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași v CSM Făgăraș
CSM Școlar Reșița v Dinamo București
CSM Bacău v AHC Potaissa Turda
CSA Steaua București v Minaur Baia Mare

Etapa 7:
Minaur Baia Mare v HC Buzău
AHC Potaissa Turda v CSA Steaua București
Dinamo București v CSM Bacău
CSM Făgăraș v CSM Școlar Reșița
CSM Focșani v AHC Dunărea Călărași
CSM Vaslui v SCM Politehnica Timișoara
CSM București v AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 8:
HC Buzău v AHC Dobrogea Sud Constanța
SCM Politehnica Timișoara v CSM București
AHC Dunărea Călărași v CSM Vaslui
CSM Școlar Reșița v CSM Focșani
CSM Bacău v CSM Făgăraș
CSA Steaua București v Dinamo București
Minaur Baia Mare v AHC Potaissa Turda

Etapa 9:
AHC Potaissa Turda v HC Buzău
Dinamo București v Minaur Baia Mare
CSM Făgăraș v CSA Steaua București
CSM Focșani v CSM Bacău
CSM Vaslui v CSM Școlar Reșița
CSM București v AHC Dunărea Călărași
AHC Dobrogea Sud Constanța v SCM Politehnica Timișoara

Etapa 10:
HC Buzău v SCM Politehnica Timișoara
AHC Dunărea Călărași v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Școlar Reșița v CSM București
CSM Bacău v CSM Vaslui
CSA Steaua București v CSM Focșani
Minaur Baia Mare v CSM Făgăraș
AHC Potaissa Turda v Dinamo București

Etapa 11:
Dinamo București v HC Buzău
CSM Făgăraș v AHC Potaissa Turda
CSM Focșani v Minaur Baia Mare
CSM Vaslui v CSA Steaua București
CSM București v CSM Bacău
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Școlar Reșița
SCM Politehnica Timișoara v AHC Dunărea Călărași

Etapa 12:
HC Buzău v AHC Dunărea Călărași
CSM Școlar Reșița v SCM Politehnica Timișoara
CSM Bacău v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSA Steaua București v CSM București
Minaur Baia Mare v CSM Vaslui
AHC Potaissa Turda v CSM Focșani
Dinamo București v CSM Făgăraș

Etapa 13:
CSM Făgăraș v HC Buzău
CSM Focșani v Dinamo București
CSM Vaslui v AHC Potaissa Turda
CSM București v Minaur Baia Mare
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSA Steaua București
SCM Politehnica Timișoara v CSM Bacău
AHC Dunărea Călărași v CSM Școlar Reșița

Etapa 14:
HC Buzău v CSM Școlar Reșița
AHC Dunărea Călărași v CSM Bacău
SCM Politehnica Timișoara v CSA Steaua București
AHC Dobrogea Sud Constanța v Minaur Baia Mare
CSM București v AHC Potaissa Turda
CSM Vaslui v Dinamo București
CSM Focșani v CSM Făgăraș

Etapa 15:
CSM Focșani v HC Buzău
CSM Făgăraș v CSM Vaslui
Dinamo București v CSM București
AHC Potaissa Turda v AHC Dobrogea Sud Constanța
Minaur Baia Mare v SCM Politehnica Timișoara
CSA Steaua București v AHC Dunărea Călărași
CSM Bacău v CSM Școlar Reșița

Etapa 16:
HC Buzău v CSM Bacău
CSM Școlar Reșița v CSA Steaua București
AHC Dunărea Călărași v Minaur Baia Mare
SCM Politehnica Timișoara v AHC Potaissa Turda
AHC Dobrogea Sud Constanța v Dinamo București
CSM București v CSM Făgăraș
CSM Vaslui v CSM Focșani

Etapa 17:
CSM Vaslui v HC Buzău
CSM Focșani v CSM București
CSM Făgăraș v AHC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București v SCM Politehnica Timișoara
AHC Potaissa Turda v AHC Dunărea Călărași
Minaur Baia Mare v CSM Școlar Reșița
CSA Steaua București v CSM Bacău

Etapa 18:
HC Buzău v CSA Steaua București
CSM Bacău v Minaur Baia Mare
CSM Școlar Reșița v AHC Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași v Dinamo București
SCM Politehnica Timișoara v CSM Făgăraș
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
CSM București v CSM Vaslui

Etapa 19:
CSM București v HC Buzău
CSM Vaslui v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Focșani v SCM Politehnica Timișoara
CSM Făgăraș v AHC Dunărea Călărași
Dinamo București v CSM Școlar Reșița
AHC Potaissa Turda v CSM Bacău
Minaur Baia Mare v CSA Steaua București

Etapa 20:
HC Buzău v Minaur Baia Mare
CSA Steaua București v AHC Potaissa Turda
CSM Bacău v Dinamo București
CSM Școlar Reșița v CSM Făgăraș
AHC Dunărea Călărași v CSM Focșani
SCM Politehnica Timișoara v CSM Vaslui
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM București

Etapa 21:
AHC Dobrogea Sud Constanța v HC Buzău
CSM București v SCM Politehnica Timișoara
CSM Vaslui v AHC Dunărea Călărași
CSM Focșani v CSM Școlar Reșița
CSM Făgăraș v CSM Bacău
Dinamo București v CSA Steaua București
AHC Potaissa Turda v Minaur Baia Mare

Etapa 22:
HC Buzău v AHC Potaissa Turda
Minaur Baia Mare v Dinamo București
CSA Steaua București v CSM Făgăraș
CSM Bacău v CSM Focșani
CSM Școlar Reșița v CSM Vaslui
AHC Dunărea Călărași v CSM București
SCM Politehnica Timișoara v AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 23:
SCM Politehnica Timișoara v HC Buzău
AHC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași
CSM București v CSM Școlar Reșița
CSM Vaslui v CSM Bacău
CSM Focșani v CSA Steaua București
CSM Făgăraș v Minaur Baia Mare
Dinamo București v AHC Potaissa Turda

Etapa 24:
HC Buzău v Dinamo București
AHC Potaissa Turda v CSM Făgăraș
Minaur Baia Mare v CSM Focșani
CSA Steaua București v CSM Vaslui
CSM Bacău v CSM București
CSM Școlar Reșița v AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Dunărea Călărași v SCM Politehnica Timișoara

Etapa 25:
AHC Dunărea Călărași v HC Buzău
SCM Politehnica Timișoara v CSM Școlar Reșița
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Bacău
CSM București v CSA Steaua București
CSM Vaslui v Minaur Baia Mare
CSM Focșani v AHC Potaissa Turda
CSM Făgăraș v Dinamo București

Etapa 26:
HC Buzău v CSM Făgăraș
Dinamo București v CSM Focșani
AHC Potaissa Turda v CSM Vaslui
Minaur Baia Mare v CSM București
CSA Steaua București v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Bacău v SCM Politehnica Timișoara
CSM Școlar Reșița v AHC Dunărea Călărași

© AHC DUNAREA CALARASI. 2018 – TOATE DREPTURILE REZERVATE | Website administrat de www.cloud-center.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *