joi. nov. 21st, 2019

După prezentare lotului in compania vicecampioanei Rusiei,Spartak Moscova,urmează intre 22-24 august Cupa Dunării

După prezentare lotului pentru noul sezon 2019-2020 in compania vicecampioanei Rusiei, HC Spartak Moscova, urmează doua meciuri la Focșani, urmate, intre 22-24 august, de Cupa Dunării la Călărași.

Vicecampioana Rusiei la handbal masculin, Spartak Moscova, a efectuat un turneu de pregătire în România. Echipa rusă a susținut nu mai puțin de 6 partide în 7 zile. Spartak Moscova nu a avut la acest turneu 4 jucători de baza, convocați la naționala Rusiei, aflată în turneu în Germania: Nikulin, Aflitulin, Ryabov și Fokin.

AHC Dunărea Călărași a invins pe vicecampioana Rusiei, Spartak Moscova, scor 24-23, la pauza meciului oaspeții moscoviți conduceau, 13-15.

La pauza meciului, clubul a organizat și o tombola cu premii: un echipament de joc pentru sezonul 2019-2020, un televizor led cu diagonala de 101 cm și un abonament valabil pentru sezonul 2019-2020.