lun. oct. 21st, 2019

Dinamo-Dunărea 27-25 (12-12)

CS DINAMO BUCUREȘTI – AHC DUNĂREA CĂLĂRAȘI 27-25 (12-12) Arbitri: G. Badiu / I. Barbu

Dinamo a reușit a cincea victorie consecutivă, însă a primit o replică puternică în partida cu Dunărea Călărași.

Dunărea a condus o singura dată 11-12, pe finalul primei reprize.

A fost egal la pauză, dar băieții nostri au stat mereu aproape, în minutul 54 scorul era 23-22 iar Dunărea a avut atacul, însă portarul gazdelor Missaoui a avut o evoluție foarte bună și campioana rămâne singura echipă cu maximum de puncte după 5 etape.

CSM Focșani a devenit marea revelație a debutului de sezon, după ce a învins și HCD Constanța cu 23-20. Echipa antrenată de Dalibor Cutura este la 2 puncte distanță de Dinamo, la fel ca și Steaua după 26-21 cu HC Buzău și Minaur Baia Mare, după 28-27 cu CSM Bacău.

Dinamo: Missaoui, Lazăr – Kuduz 8, Bannour 5, Shebib 4, Asoltanei 2, Gavriloaia 2, Zulfic 2, Nantes Campos 2, Negru 1, Vujic 1, Savenco, Mousavi, Jamali, Hossu. Antrenori: Constantin Ștefan, Sebastian Bota.

Dunărea Călărași: Șelaru, V. Rusu – Zacaciurin 6, Dumitriu 5, Broască 4, G. Bujor 4, Vujadinovic 3, M. Bujor 2, Dospinescu 1, Vartic, Panait, Soare, Hanțaru, Costea, Sandu. Antrenor: Sergei Bebeshko.

#ligazimbrilor
Intrarea se face pe bază de abonamente sau bilete (10 lei).

Mulțumim galeriei, indiferent de vreme, loc sau rezultat!
Ne revedem joi, la ora 18:00, când primim vizita echipei CSM Făgăraș (meci netelevizat)

In 2019, Dunărea mai are de jucat in campionat cinci meciuri acasă și patru in deplasare, plus un meci in deplasare in Cupa României, la Medgidia.