Program infernal pentru AHC Dunărea Călărași, echipa lui Gabriel Armanu joacă urmatoarele 6 meciuri in 8 zile

Federația Română de Handbal a aprobat noua formă a Protocolului medical de organizare și desfășurare a competițiilor de handbal, conform prevederilor noului ordin  comun MTS – MS. Principala noutate este renuntarea la obligativitatea intrării în cantonament cu doua săptămâni înainte de competiții, dar rămân turneele și purtatul măștii pe banca de rezerve.

Mai multe echipe vor avea mari probleme la viitorul turneu al Ligii Zimbrilor, programat la Sfântu Gheorghe între 4 și 11 octombrie, după testarea dinaintea turneului având cazuri de Covid-19 în lot. Decisive vor fi testările de la finalul acestei săptămâni, care pot oferi mari surprize.

 Regulamentul FRH prevede obligația înscrierii în Raportul de joc a minim 8 jucători de cetățenie română, din care cel mult 7 juniori născuți în 2002, 2003 sau 2004, juniorii putând fi ”salvarea” multor echipe.

Lotul AHC Dunărea Călărași pentru Turneul 2 de la Sfântu Gheorghe:

Portari: Nr 1. Eugen Ștefan Nicolae Crăciunescu / 16.04.1999, Nr 21. Artsem Padasinau / 4.01.1989, Nr 20. Vlad Dumitru Rusu / 27.04.1998, Nr 12. Cristian Bălașa /  9.04.2001.

Centri: Nr 6. Mihai Sebastian Bujor / 8.11.1990, Nr 99. Andrei Valeriu Dragan /06.07.1999, Nr 18. Nicolae Ilieș Costea / 20.07.2002.

Pivoți: Nr 43. Bogdan Marian Păunescu / 3.08.1995, Nr 23. Dragoş Dumitru Soare / 23.07.1989, Nr 66. Gabriel Florinel Dumitriu / 30.01.1996, Nr 14. Daniel Panait / 06.04.2000.

Extreme: Nr 11. Gabriel Bujor / 8.11.1990, Nr 77. Ionuț Broască / 8.02.1998, Nr 17. Florin Dospinescu / 23.03.1986, Nr 31, Cătălin Sabin Costea / 31.07.1995.

Interi : Nr 30. Alexios Karympov / 3.05.1996, Nr 98. Dragoş Hanțaru / 24.04.1998, Nr 24. Amin Yousefinezhad / 19.01.1996 și Nr 8. Olekii Alexey Gancev / 22.08.1988.


Galben-albaștrii au următorul program:

Et 4. Duminică 4.10. ⏰ 19:15 – Sepsi Arena

Handbal CSM Resita – Dunărea

Et 5. Luni 5.10. ⏰ 18:25 📺 live TVR 1, Sepsi Arena

Dunărea – CSM Bucuresti Handbal

Et 6. Miercuri 7.10. ⏰ 19:15, Sala Szabo Kati

HC Dobrogea Sud Constanta – Dunărea

Et 7. Joi 8.10. ⏰ 16:30, Sala Szabo Kati

Dunărea – CSM Focşani 2007-Handbal Masculin

Et 8. Sâmbătă 10.10. ⏰ 19:15, Sala Szabo Kati

Dunărea – CS Minaur Baia Mare

Et 9. Duminică 11.10. ⏰ 16:00, Sala Szabo Kati

SCM Politehnica Timișoara – Dunărea


Meciurile sunt transmise Live 👉📲🖥️📱💻📟📢_https://tv.frh.ro/

_https://tv.frh.ro/categories/category–hbQ6Ipqf8M

Prezentarea celor 6 echipe si golurile marcate de componentii lor in 3 etape:

Prezentare CSM Resita

Noi transferati: Răzvan Szopka (Potaissa Turda),Aleksa Milosevic (RK Novi Pazar),Teimuraz Orjonikidze (Oroshaza),Vladimir Jevtic (Zeleznicar Nis),Irakli Kbilashvili (Metalurg Skopje).

Vuiță – Bahan 14, Vulpe 14, Trifkovic 9, Ignat 7, Bote 4, Mledenciu 5, Daia 1, Starchenko 3, Belchite 1, Radosavlevici, Bondoc 1, Pătru. Antrenor: Bojan Butulija.

Printre cei mai tineri marcatori din acest sezon – Andrei Bondoc (CSM Reșița) născut în 2002.

Prezentare CSM Bucuresti

Noi transferati: Ernest Jerebie (RK Maribor),Nicu Ungureanu (CSM Făgăraș),Raul Nantes (Dinamo București).

Varo, Merlă 1 gol, Krupa – Campos 22, Tărîță 10, Militaru 3, Davidovic 7, Onyejekwe 11, Aungurenci 3, Fotache 5, Predragovic 5, Becheru 4, Jerebie 3, Mazilescu 3, Rotaru 4, Nica, Ungureanu 7. Antrenor: Eliodor Voica.

Raul Campos (CSM București) pe locul 2 la golgheteri, cu 22 de goluri in 3 etape.

Prezentare AHC Dobrogea Sud Constanta

Noi transferati: Alan Blazevic (Pick Szeged),Onur Ersin (Besiktas),Vitaly Komogorov (Tatabanya),Igor Radojevic (Spartak Moscova).

 Iancu, Vasile – Șandru 12, Nistor 22, Susanu 7, Andrei 10, Ilie 4, Radojevic 3, Ersin 1, Ciufa 1, Buricea 1, Raul 1, Chikovani 4, Blazevic 1, Nikolic 4, Komogorov 10, Bruj. Antrenor: Djordje Cirkovic.

Constanța are cea mai bună apărare in 3 etape – 57 de goluri primite.

George Buricea (HC Dobrogea Sud Constanța) este cel mai vârstnic jucător care a evoluat în acest start de sezon – 41 ani.

Ionut Nistor pe locul 2 la golgheteri, cu 22 de goluri in 3 etape.

Prezentare CSM Focsani

Noi transferati: Filip Marjanovic (Poli Timișoara),Robert Rusu (Poli Timișoara),Roman Makrishin (Kaustik Volgograd),Goran Krstevski (HC Linz).

 Marocico – Hrimiuc 8, Pătru 5, Miroiu 6, Eros 6, Makrishin 5, Mănescu 10, Mocanu 1, Rață 2, Marijanac 4, Ragea 1, Marjanovic 15, Țuțu 1. Antrenor: Dalibor Cutura.

Prezentare CS Minaur Baia Mare

 Noi transferati: Barna Buzogany (Tatabanya),Răzvan Pop,Jose Toledo (Vardar Skopje),Nikola Skrobic (Baniyas SC),Tudor Buguleț (LPS Vaslui),Ionuț Ramba (CSM București),Edmilson Araujo (Sporting).

Ciobanu, Buzogany – Csepreghi 12, Căbuț 10, Araujo 9, Ramba 5, Haiduc 2, Toledo 3, Busecan 1, Cristescu 4, Bera 1, Nagy 1, Buzle 12, Kotrc, Pop 1, Cip 11, Dobra 4. Antrenor: Adrian Petrea.

Ionuț Ramba (Minaur Baia Mare) este cel mai sancționat jucător dupa 3 etape – 5 eliminări de 2 minute.

 Printre cei mai tineri marcatori din acest sezon – Erik Pop (Minaur Baia Mare) născut în 2002.

Prezentare SCM Politehnica Timisoara

Noi transferati: Liviu Caba (CSM București),Aron Dedu (CSM București),Călin Dedu (CSM II București),Sergio Barros (Puente Genil),Aleksandar Milenkovic (RK Novi Pazar),Savo Slavuljica (Oroshaza).

Tcaciuc, Pal – Barros Monteiro 15, Caba 11, Sadoveac 10, Năstăsie 12, Șomlea 4, Neamțu 5, Baican 7, Cîmpan 3, A. Dedu 3, C. Dedu 5, Fenici 2, Păiuș, Enculescu 2. Antrenor: Vlad Caba.

Printre cei mai tineri marcatori din acest sezon – Călin Dedu (Poli Timișoara) născut în 2002.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.