După victoria cu Minaur Baia Mare urmează duminică meciul cu Poli Timișoara de la ora 11:00, meci transmis in direct de TVR 2

Galben-albaștrii câștigă meciul cu Minaur disputat astăzi in sala ”Kati Szabo”. Evolutia scorului: 3-1, 5-2, 6-6, 8-10, 14-11, 16-13, 19-14, 24-16, 28-17, 29-19, 31-21, 3-23, 32-23. Băieții lui Gabriel Armanu și Eremia Piriianu au câștigat ” la o diferență la care nu s-ar fi gândit vreodată,” după cum a declarat după meci antrenorul principal al Dunării Călărași. Dunărea a avut două goluri avans la pauză, 14-13. În repriza secundă echipa nostra a avut și 11 goluri avans, cu portarul Vlad Rusu care efectiv a ferecat poarta, la final tabela indicând un sec 32-23. Dunărea va juca duminică împotriva lui SCM Poli Timișoara de la ora 11:00, meci transmis in direct de TVR 2,

AHC DUNĂREA CĂLĂRAȘI – MINAUR BAIA MARE 32-23 (14-12) Arbitri: Dorinel Gurbina / Emilian Stanciu

Dunărea: Vlad Rusu 1 gol, Artsem Padasinau, Eugen Crăciunescu – Gabriel Bujor 6, Amin Yousefinezhad 5, Ionut Broască 5, Dragos Hanțaru 5, Florin Dospinescu 4, Dragos Soare 4, Andrei Drăgan 2, Gabriel Dumitriu, Mihai Bujor, Alexios Karympov, Bogdan Păunescu, Daniel Panait. Antrenor: Gabriel Armanu.

CS Minaur: Ciobanu, Buzogany – Csepreghi 5, Bera 5, Căbuț 4, Araujo 2, Buzle 2, Haiduc 2, Cip 1, Cristescu 1, Dobra 1, Nagy, Makaria, Ramba, Bușecan, Skrobic. Antrenor: Adrian Petrea

Dupa meciul de astazi Florin Dospinescu a trecut și de cota 400 goluri marcate in tricoul galben-albastru.

Top All-time golgheteri #FlorinDospinescu 401 goluri #GabrielBujor 287 goluri #DragosHantaru 250 goluri #IonutBroasca 133 goluri #GabrielDumitriu 118 goluri #MihaiBujor 101 goluri #DragosSoare 94 goluri #handbalgalbenalbastru #ahcdunareacalarasi #ligazimbrilor