joi. nov. 21st, 2019

REZULTATE

Sezonul 2019-2020

TUR

et1 / 29 august
CSM Bacău vs Dunărea Călărași

25-24 (12-14)

et2 / 5 septembrie
Dunărea Călărași vs Steaua București

28-28 (13-14)


et3 / 15 septembrie
Minaur Baia Mare vs Dunărea Călărași

29-25 (14-11)


et4 / 22 septembrie
Dunărea Călărași vs Potaissa Turda

 30-21 (18-10)


et5 / 29 septembrie
Dinamo București vs Dunărea Călărași

27-22 (12-12)


et6 / 3 octombrie 
Dunărea Călărași vs CSM Făgăraș

25-21 (10-5)


et7 / 10 octombrie
CSM Focșani vs Dunărea Călărași

22 – 29 (8 – 13)


et8 / 17 octombrie
Dunărea Călărași vs CSM Vaslui

27-22 (12-13)


et9 / 10 noiembrie, ora 11:00, TVR HD
CSM București vs Dunărea Călărași

 27-26 (16-12)


et10 / 14 noiembrie, ora 18:00, netelevizat
Dunărea Călărași vs Dobrogea Constanța


et11 / 20 noiembrie, ora 18:25, TVR HD
Politehnica Timișoara vs Dunărea Călărași


et12 / 28 noiembrie, ora 18:00, netelevizat
HC Buzău vs Dunărea Călărași


et13 / 5 decembrie, ora 18:00, netelevizat
Dunărea Călărași vs CSM Școlar Reșița

Program RETUR
2019
et14 / 12 decembrie
, ora 18:00, netelevizat
Dunărea vs CSM Bacău


2020
et15 / 30 ianuarie
Steaua București vs Dunărea


et16 / 2 februarie
Dunărea vs Minaur Baia Mare


et17 / 5 februarie
Potaissa Turda vs Dunărea


et18 / 13 februarie
Dunărea vs Dinamo București


et19 / 23 februarie 
CSM Făgăraș vs Dunărea


et20 / 27 februarie
Dunărea vs CSM Focșani


et21 / 5 martie
CSM Vaslui vs Dunărea


et22 / 8 martie
Dunărea vs CSM București


et23 / 12 martie
Dobrogea Constanța vs Dunărea


et24 / 15 martie
Dunărea vs Poli Timișoara


et25 / 19 martie
Dunărea vs HC Buzău


et26 / 26 martie
CSM Școlar Reșița vs Dunărea

RETUR

Sezonul 2018-2019

TUR

ET 1 / 6 Septembrie 2018 / ora 17:30

  –

AHC Dunărea – CSA Steaua București,

20-20 (12-14).


ET 2 / 14 Septembrie 2018, ora 18:00,

  –

AHC Dunărea – Minaur Baia Mare

30-28 (14-17)


ET 3/ 23 Septembrie 2018, ora 17:30,

AHC Dobrogea Constanța – AHC Dunărea Călărași

 27-26 (11-16).


ET 4 / 30 Septembrie 2018,

ORA 17:30

AHC Dunărea Călărași – SCM Poli Timișoara

27-27 (16-15)


ET 5 / 3 Octombrie 2018

ora 18:00

CSU Suceava – AHC Dunărea Călărași

20-20 (9-11).


ET 6 / 10 Octombrie 2018

ora 18:00

  –  

AHC Dunărea Călărași – CSM Făgăraș

31-23 (14-13)


ET 7 / 20 Octombrie 2018

ora 11:00

televizat TVR 2

U Cluj Napoca – AHC Dunărea Călărași 

28-42 (13-20)


ET 8 / 3 Noiembrie 2018

AHC Dunărea Călărași – CSSM Bacău

33-28 (15-13)


ET 9 / 10 Noiembrie 2018

ora 17:30, televizat TVR 1

CSM Focșani – AHC Dunărea Călărași

29-30 (16-12)


ET 10 / 15 Noiembrie 2018

ora 19:15, televizat TVR 1

  –  

AHC Dunărea Călărași – CSM București

24-25 (10-11)


ET 11 / 22 Noiembrie 2018

ora 17:30, televizat TVR 1

  –  

AHC Potaissa Turda – AHC Dunărea Călărași

26-29 (15-14)


ET 12 / Luni, 3 Decembrie 2018

ora 17:00

  –  

AHC Dunărea Călărași – Dinamo București

33-29 (17-14).


ET 13 / 6 Decembrie 2018

Ora 17:30, televizat TVR

  –  

HC Buzău – AHC Dunărea Călărași

27-30 (14-15)


RETUR


ET 14 / 13  Decembrie 2018

Ora 19:30, televizat TVR

CSA Steaua București  – AHC Dunărea Călărași

29-34 (14-20)


ET 15 / 30 Ianuarie 2019

Minaur Baia Mare -AHC Dunărea Călărași

31-32 (17-13)


ET 16 / 2 Februarie 2019

AHC Dunărea Călărași -AHC Dobrogea Sud Constanța

27-30 (15-16)


ET 17 / 6 Februarie 2019

SCM Politehnica Timișoara -AHC Dunărea Călărași

Ora 17:30. 29-28 (13-19)


ET 18 / 13 Februarie 2019

AHC Dunărea Călărași – CSU Suceava

30-24 (12-13)


ET 19 / 20 Februarie 2019

CSM Făgăraș -AHC Dunărea Călărași

22-24 (12-13)


ET 20 / 27 Februarie 2019

AHC Dunărea Călărași-U Cluj Napoca

35-24 (17-11)


ET 21 / 6 Martie 2019

CSSM Bacău -AHC Dunărea Călărași

27-31 (13-14)


ET 22 / 13 Martie 2019

AHC Dunărea Călărași-CSM Focșani

30-25 (16-11)


ET 23 / 17 Martie 2019

CSM București -AHC Dunărea Călărași

29-21 (14-11)


ET 24 / 20 Martie 2019

AHC Dunărea Călărași-AHC Potaissa Turda

Ora 17:30


ET 25 / 27 Martie 2019

Dinamo București – AHC Dunărea Călărași

30-21 (12-10)


ET 26 / 3 Aprilie 2019

AHC Dunărea Călărași-HC Buzău

37-22 (18-11)


PROGRAM PLAY-OFF 2018-2019, grupa A

Et 1, in 6 Aprilie 2019
CSM BUCUREȘTI-AHC DUNAREA
Et 2, in 17 Aprilie 2019
POLI TIMISOARA-AHC DUNAREA
Et 3, in 24 Aprilie 2019
AHC DUNAREA-HCD CONSTANTA
Et 4, in 1 Mai 2019
AHC DUNAREA-CSM BUCURESTI
Et 5, in 4 Mai 2019
AHC DUNAREA-POLI TIMISOARA
Et 6, in 8 Mai 2019
HCD CONSTANTA-AHC DUNAREA

Datele pot suferi modificari in functie de programarea TVR.


FAZA a- I-a

Faza I se joacă în sistemul „fiecare cu fiecare”, tur – retur.
Jocurile se vor desfășura după următorul program , ordinea fiind stabilită conform tabelei Berger.


Faza a II-a
Loc 1 SERIA A-Loc 1 SERIA B / FINALA MARE
Loc 2 SERIA A-Loc 2 SERIA B / FINALA MICA
Loc 3 SERIA A-Loc 3 SERIA B / LOCURILE 5,6
Loc 4 SERIA A-Loc 4 SERIA B / LOCURILE 7/8


Faza a II-a se joacă în sistemul “două victorii din trei jocuri”.
Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasată după tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasată, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasată.

În caz de egalitate după 60 min., se vor executa aruncări de la 7 metri.
Câștigătoare va fi echipa care obține doua victorii din trei jocuri.


© AHC DUNAREA CALARASI. 2018 – TOATE DREPTURILE REZERVATE | Website administrat de www.cloud-center.ro