REZULTATE 2020-2021

SEZONUL 2020-2021

TUR

Et 1. Dunărea – HC Buzău 20-21 (8-10)
Et 2. CSM Bacău – Dunărea 32-26 (18-12)
Et 3. Dunărea – CSM Botosani 38-28 (15-15)
Et 4. CSM Reșița – Dunărea (4.11.2020)
Et 5. Dunărea – CSM București (5.10.2020)
Et 6. HCD Constanța – Dunărea (7.10.2020)
Et 7. Dunărea – CSM Focșani (8.10.2020)
Et 8. Dunărea – Minaur (10.10.2020)
Et 9. Poli Timișoara – Dunărea (11.10.2020)
Et 10. Dunărea – Steaua (28 octombrie)
Et 11. CSM Făgăraș – Dunărea (29 octombrie)
Et 12. Dunărea – Dinamo (30 octombrie)
Et 13. Nou promovată 2 – Dunărea (31 octombrie)
Et 14. Dunărea – Potaissa (14 noiembrie)
Et 15. CSM Vaslui – Dunărea (21 noiembrie 2020)

RETUR

Et 16. HC Buzău – Dunărea (28 noiembrie 2020)
Et 17. Dunărea – CSM Bacău (5 decembrie)
Et 18. Nou promovată 1 – Dunărea (16 decembrie)
Et 19. Dunărea – CSM Reșița (19 decembrie)
Et 20. CSM București – Dunărea (23 decembrie 2020)
Et 21. Dunărea – HCD Constanța (6 februarie 2021)
Et 22. CSM Focșani – Dunărea (13 februarie)
Et 23. Minaur – Dunărea (20 februarie)
Et 24. Dunărea – Poli Timișoara (27 februarie)
Et 25. Steaua – Dunărea (16 martie)
Et 26. Dunărea – CSM Făgăraș (20 martie)
Et 27. Dinamo – Dunărea (27 martie)
Et 28. Dunărea – Nou promovată 2 (3 aprilie)
Et 29. Potaissa – Dunărea (7 aprilie)
Et 30. Dunărea – CSM Vaslui (17 aprilie 2021)

2 serii a câte 4 echipe:

Seria A                                                                       Seria B

Loc 1                                       6 p                               Loc 2                                       6 p

Loc 3                                       4p                                Loc 4                                       4p

Loc 5                                       2p                                Loc 6                                       2p

Loc 7                                       0p                                Loc 8                                       0p


FAZA I

Faza I se joacă în sistemul „fiecare cu fiecare”, tur – retur.

Jocurile se vor desfășura după următorul program , ordinea fiind stabilită conform tabelei Berger:

Aprilie             2021                24,

Mai                  2021                5, 8, 12,1 9, 26,

Faza a II-a

Loc 1 SERIA A – Loc 1 SERIA B                   FINALA MARE

Loc 2 SERIA A – Loc 2 SERIA B                   FINALA MICA

Loc 3 SERIA A – Loc 3 SERIA B                   LOCURILE 5/6

Loc 4 SERIA A – Loc 4 SERIA B                   LOCURILE 7/8

Faza a II-a se joacă în sistemul “două victorii din trei jocuri”.

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasată după tur-retur ( 30 etape), al II-lea la echipa mai slab clasată, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasată.

În caz de egalitate după 60 min., se vor executa aruncări de la 7 metri.

Câștigătoare va fi echipa care obține două victorii din trei jocuri.

Jocurile se vor desfășura după următorul program:

Mai                  2021                29,

Iunie                2021                3, 6


PLAY OUT

O serie de 8 echipe:

Seria A

Loc 9                                       7p

Loc 10                                     6p

Loc  11                                    5p

Loc 12                                     4p

Loc 13                                     3p

Loc 14                                     2p

Loc 15                                     1p

Loc 16                                     0p

FAZA  I

Faza I se joacă în sistemul „fiecare cu fiecare”, tur – retur.

Jocurile se vor desfășura după următorul program, conform tabelei Berger:

Aprilie             2021                24,

Mai                  2021                5,8,12,15,19,22,26,29

Iunie                2021                2,5,9,12,16

Echipele clasate pe locurile 16, 15, 14, 13 retrogradează direct în Divizia A.

Echipele clasate pe locurile 12 și 11 vor susține jocuri de baraj cu ocupantele locurilor locurilor 3 și 4 ale turneului final al Diviziei A.

Baraj

Iunie                2021                24-27